Besplatna registracija

Bilo je vatreno te uz odličnu i glasnu publiku pala je i nova pobjeda – RK Nexe vs RK Vardar 24:21 (11:14)

Kategorija: SEHA Gazprom liga

U prepunoj dvorani kralja Tomislava u Našicama odigrano je 17. kolo SEHA Gazprom lige između RK Nexe i RK Vardara. Znali smo kako nas ne očekuje lak zadatak, jer osim što je Vardar to dokazao i u dosadašnjem dijelu prvenstva i u Našice je očito došao uzeti bodove. Ipak, zahvaljujući borbenosti, kako u napadu tako i u obrani te vrhunskom izdanju našeg vratara Moreno Cara koji je ovoga puta ubilježio čak 17 obrana, pao je i veliki Vardar.

Iako smo već prije ove utakmice osigurali Final four SEHA Gazprom lige, pobjeda u ovoj utakmici značila je mnogo, kako igračima, a tako i publici koje je glas ostavila na tribinama.

Početak utakmice i nije bio nešto za pamćenje, jer Vardar u 8. minuti vodi s 1:4, pa se već tada vidjelo kako će Gromovi morati upotrijebiti sve što znaju kako bi pobijedili tako moćnog protivnika. Ipak, kako je odmicala utakmica, RK Nexe polako smanjuje vodstvo gostiju te u 17 minuti dolazimo do izjednačenja. Vardar  prepoznaje opasnost, prebacuje u jaču brzinu te se na odmor odlazi s rezultatom od +3 gola za goste iz Makedonije. Drugo poluvrijeme započinje slično kao i prvo te smo u 39 minuti u zaostatku od -4 gola. Tu se RK Nexe budi, te uz stvarno glasnu publiku uskoro okreće rezultat koji već u 50 minuti puno ljepše izgleda, 20:20. Gosti do kraja utakmice uspjevaju zabiti još samo jedan gol, tako da naši Gromovi odlaze na +3 gola razlike i bilježe novu vrlo važnu pobjedu u SEHA Gazprom ligi.

Svakako je za istaknuti još jednom veliku podršku navijača koji su i ovu utakmicu došli pogledati u velikom broju, pa je dvorana ponovo bila ispunjena do zadnjeg mjesta, što vjerujemo uvelike raduje svakoga tko je dio ove lijepe rukometne priče RK Nexe.

Ovom pobjedom RK Nexe zasjeo je na čelo SEHA Gazprom lige, a kako če tablica na koncu izgledati, uvelike će ovisiti i od utakmice s Meshkov Brest koja se igra u srijedu u Našicama u 17:30 sati.

SEHA GAZPROM liga 17. kolo
RK NEXE – RK VARDAR 24:21 (11:14)

Dvorana: OŠ kralja Tomislava Našice
Gledatelja: 2560

Suci:Boris Šatordžija (BiH) and Saša Pandžić (BiH)
Delegat: Vladimir Jović (BiH)

NEXE: Lelić, Gadža 2, Leban 3, Eter 3, Zrnić 1, Mrđenović, Barišić Jaman 2, Car (16 obrana), Buvinić 1, Jelinić 2, Vida 2, Lavrič, Tomić 1, Kvastek, Jaganjac 6, Celebi 1
Trener: Hrvoje Horvat

VARDAR: Stoilov, Kukolovski, Nedanovski, Popovski 3, Kristopans 2, Ferreira 3, Skube 1, Kalarash 1, Kalifa, Čupić 3, Dibirov 3, Shishkarev 1, Krstevski, Vojvodić 3, Kiselev 1, Milosavljev (13 obrana)
Trener: Roberto Garcia Parrondo

SEDMERCI: Nexe 1/1 (Zrnić 1/1), Vardar 3/4 (Popovski 0/1, Čupić 3/3)

ISKLJUČENJA: Nexe 8 minuta (Eter, Mrđenović 2+2+2), Vardar 6 minuta (Stoilov 2+2, Ferreira)