FRISCH AUF GOPPINGEN - RK NEXE 30:27 (16:15) » RK Nexe

FRISCH AUF GOPPINGEN – RK NEXE 30:27 (16:15)

EWS Arena, Goppingen (Njemačka)
Gledatelja: 2.700
Suci: Dzmitry Nabokau i Siarhei Kulik (obojica iz Bjelorusije)
Delegat: Bjorn Hogsnes (iz Norveške)

FRISCH AUF GOPPINGEN: Gehrke, Kneule 2, Ritterbach, Damgaard 7, Rebmann (4 obrane), Bagersted 3, Šešum 1, Prošt (2 obrane), Fontaine 3, Schiller 3, Rentschler 2, Nagele, Schongarth 3, Kozina 6.
Trener: Rolf Brack

RK NEXE: Lelić (9 obrana, 3 sedmerca), Šipić 3, Koncul, Gadža 1, Leban 2, Eter 4, Zrnić 7, Manci Mičević, Baričević, Buvinić 4, Greganić, Jurić Grgić 2, Lavrič 1, Tomić 2, Pilipović (4 obrane, 1 sedmerac), Brumen 1.
Trener: Hrvoje Horvat

SEDMERCI: Goppingen 5/9 (Kozina 4/5, Schiller 1/2, Rentschler 0/1), Nexe 4/6 (Zrnić 3/4, Brumen 1/2).
ISKLJUČENJA: Goppingen 16 minuta (Kozina 2+2, Šešum 2+2, Knuele, Ritterbach, Schonmgarth, Bagersted), Nexe 6 minuta (Šipić, Lavrič, Buvinić).

Tehničke poteškoće oko naše web stranice nisu mogle pronaći gore vrijeme djelovanja.
No, sada su riješene pa evo i izvješća s utakmice 1.kola C skupine EHF kupa.
Uz malo više sreće i koncentracije Gromovi su ovu utakmicu mogli i dobiti.
Na žalost nisu. Nije nam, u nekim trenutcima, ni sudački kriterij bio naklonjen, moramo biti iskreni.
Najveću rezultatsku pozitivu imali smo u 13 minuti (5:8). Ta trinaestica na kraju se pokazala loša za nas.
Ulovili smo nekoliko domaćih +2 u nastavku utakmice. Imali smo 24:24 u 46.minuti, imali smo u tom trenutku i napad za vodstvo. Nismo ga iskoristili već je domaćin prvi put na utakmici ulovio plus tri (27:2)4. Nedugo zatim, kod -2 28:26 promašili smo kontru pa pogodili prečku…
Naši su golmani, opet zanimljiv broj, ulovili 13 obrana. Čak 4 sedmerca. Njemački su ostali na skromnih šest.
Zrnić je zabio sedam, Eter i Buvinić po četiri dok su Goppingen predvodili Damgaard s osam i Kozina sa šest zgoditaka (četiri je zabio iz sedmeraca…pivot 😊 ).
U drugoj utakmici naše skupine Koper je u gostima bio bolji od finskog Cocksa 32:27.
Nigdje, pa ni jučer, rukometaši Nexea nisu bili sami. Veliko hvala našim navijačima na podršci.
U utorak nam u Našice dolazi Meshkov (SEHA Gazprom liga, 17.15 sati), a u nedjelju nas očekuje dvoboj protiv prvaka Finske, Cocksa (Našice, 18 sati).

Hrvoje Horvat

Odigrali smo dobru utakmicu i vjerujem da su gledatelji uživali. Čestitam domaćinu na pobjedi. Imali smo i mi prilika za pobjedu, ali ih nismo iskoristili. U prvom smo poluvremenu primili previše lakih golova. No, igrali smo dobro, vratili se u nastavku, ali onda oko 46.minute dozvolili Goppingenu odlazak na tri razlike što više nismo uspjeli stići.

Vedran Zrnić

Šteta…odigrali smo stvarno dobru utakmicu, ali smo na kraju ostali bez bodova. Goppingenu želim puno sreće u nastavku sezone.

Krešimir Kozina, igrač Goppingena

Mene uopće nije iznenadila ovako dobra igra Nexea, upozoravao sam svoje suigrače na to prije utakmice. Rekao sam i njemačkim novinarima i ostajem kod toga – između nas i Nexea će bit borba za prvo mjesto u skupini. Jako sam sretan što smo uspjeli pobijediti. Imali smo i sreće u odlučujućim trenutcima.

Allan Damgaard, igrač Goppingena

Nexe je odigrao odličnu utakmicu. Posebno su nas namučili igrom sa sedmim igračem. Na kraju smo ipak uspjeli osigurati tri gola razlike i pobjedu.