Besplatna registracija

Loša večer za Gromove u Bitoli – HC Eurofarm Rabotnik vs Nexe 29:28 (14:12)

Kategorija: EHF kup

U Bitoli u Makedoniji odigrana je utakmica 4. kola skupine B EHF kupa. Našim Gromovima danas nije išlo sve za rukom te su nažalost po prvi put nakon dugo vremena izgubili utakmicu. Očito nije bio naš dan te je HC Eurofarm Rabotnik uspio oduzeti našim Gromovima dosta važne bodove. Ipak, iako smo izgubili i ovom prilikom moramo pohvaliti odličnog Ante Gadžu koji je cijelu utakmicu bio izvrstan kako u asistencijama, a tako i u golovima kojih je ovoga puta ubilježio čak 9. Uz njega naravno bio je tu i Moreno Car sa sedam obrana, a istakao se i Mario Tomić ubilježivši 5 golova.

Nakon ovog poraza RK Nexe je i dalje na prvom mjestu s 6 bodova, ali svakako pred njim je i puno teži zadatak nego što smo se nadali. Naravno, nije još ništa izgubljeno, jer ključna utakmica će biti 23.3.2019. u Našicama kada se igra 5. kolo i kada nam u goste dolazi Grundfos Tatabanya. Upravo zbog važnosti tih bodova već sada pozivamo navijače RK Nexe da si zabilježe ovaj datum te da dvoranu kralja Tomislava ponovo ispune do posljednjeg mjesta te budu 8. igrač našim Gromovima. Također ovom prilikom najavljujemo i utakmicu 16. kola SEHA Gazprom lige Vojvodina vs Nexe koja se igra u Novom Sadu 5.3.2019. u 19 sati.

EHF kup Grupa B 4. Kolo
HC EUROFARM RABOTNIK – RK NEXE 29:28 (14:12)

Dvorana „Mladost“ Bitola
Gledatelja: 2100

Suci: Konstantin Ershov, Anton Pavliukov
Delegat: Ion Serbu

EUROFARM RABOTNIK: Ojleski 2, Markoski 3, Talevski, Stjepanović 7, Trajkovski (4 obrane), Memić, Kuzmanovski 4, Radović 1, Chanevsk (2 obrane)i, Kukoski, Krstevski, Ostroushko 6, Gradjan 2, Djukić 4
Trener: Stevče Aluševski

NEXE: Lelić (1 obrana), Šipić 4, Gadža 9, Leban, Eter 1, Zrnić, Mrđenović, Barišić Jaman 1, Car (7 obrana), Buvinić, Jelinić 4, Vida 3, Lončar, Lavrič 1, Tomić 5, Jaganjac
Trener: Hrvoje Horvat

SEDMERCI: Rabotnik 4/4 (Kuzmanovski 3/3, Ostroushko 1/1), Nexe 1/3 (Gadža 1/1, Zrnić 0/1, Barišić Jaman 0/1)
ISKLJUČENJA: Rabotnik 8 minuta (Ojleski, Kuzmanovski 2+2, Gradjan), Nexe 4 minute (Tomić 2+2)

Tijek utakmice

Sami početak utakmice započeo je dosta loše za naše rukometaše. RK Nexe je svoj prvi gol dao tek u 12 minuti, što su odlično iskoristili domaćini Rabotnika te su u tim trenucima imali prednost od čak 4:0. Hrvoje Horvat prepoznaje da mora smiriti naše igrače, te prvi gol u 12 minuti zabija Marin Šipić. Nakon tog gola Gromovi se na krilima Ante Gadže lagano bude te pojačavaju tempo igre što očito baš ne paše domaćinima. Isto tako pojačana je igra u obrani, a jedan od najzaslužnijih je svakako i vratar Moreno Car koji sada već tradicionalno odlično brani svaku utakmicu. To sve u 24 minuti i bolje izgleda pa tako naši igrači dolaze do prvog izjednačenja. Do kraja poluvremena igra se gol za gol, ali u posljednjoj minuti naši prave par grešaka i na odmor se odlazi s 14:12 za Rabotnik.

Drugo poluvrijeme započinje slično kao i prvo, velikim greškama naših i serijom domaćina. U 40 minuti Rabotnik vodi s velikih +5 golova razlike i rezultatom od 20:15. Naši su pokušavali sustići ovako veliki zaostatak, ali to je iz minute u minutu bilo sve teže i teže te u 13 minuti gubili smo s 7 golova razlike. RK Nexe preko Ante Gadže i njegovog 7 gola pokušava uhvatiti zadnji vlak za preokret te u 17 minuti rezultat iznosi 23:19. Tomić zabija dva gola i u 20 minuti RK Nexe uspjeva smanjiti na -2. Nažalost, nekoliko grešaka i ponovo Rabotnik odlazi na +4 te je pred našim igračima ponovo težak zadatak stizanja rezultata. U 27 minuti rezultat je iznosio 27:24 i bodove smo pokušali spasiti zadnjim atomima snage. Obrana Lelića, asistencija Ante Gadže za Ivana Vidu koji smanjuje za 27:25. Igrala se 28 minuta, ali domaćini se također ne predaju i uz podršku publike pobjeđuju naše Gromove rezultatom 29:28.