Besplatna registracija

Nexe – Dubrava (12:8) 31:20

Kategorija: hrvatski kup

RK Nexe finalist Hrvatskog kupa!
Danas smo u Umagu odigrali polufinale Hrvatskog rukometnog kupa gdje smo opravdali ulogu favorita te pobijedili. Ulazak u utakmicu krenuli smo nešto opuštenije međutim kako su minute prolazile naša igra postala je koncentriranija.
Dubrava bolje otvara utakmicu te postiže prvi pogodak. U minutama koje slijede pogodaka s naše strane nema. U 5. minuti Dubrava je na +2. Imamo čvrstu obranu, ali Dubrava sedmercem odlazi na +3. U 9. minuti Zrnić postiže naš prvi pogodak i ovim pogotkom se budimo, igramo kontru te smanjujemo razliku na +1. Koncentracija nam je na nivou te postižemo pogodak za izjednačavanje, a nakon toga odlazimo na +1. U 20. minuti opet koristimo priliku i Zrnić uz asistenciju Barišića- Jamana postiže pogodak za +3. Dubrava dobiva priliku za smanjenje razlike, ali izvrsni Pilipović brani loptu iz napada i neposredno nakon toga sedmerac. U 22.minuti igramo s dva igrača manje, ali Zrnić postiže pogodak i s lakoćom smo i dalje na +3. Do kraja poluvremena igramo na nivou, Dubrava pokušava agresivnošću doći do gola, ali Pilipović je opet izvrstan na obrambenoj poziciji. Na poluvrijeme odlazimo sa +4 (12:8).
Drugo poluvrijeme otvara Dubrava, iskorištava priliku te smanjuje našu prednost na +2. Mi igramo opuštenije, međutim Pilipović i dalje vrhunski na svojoj poziciji i drži protivnike na +2. Buvinić u 36. minuti zabija naš prvi pogodak. U idućim minutama i dalje održavamo svoju prednost,a u 39. minuti Eter postiže pogodak i time odlazimo na +4. U idućim minutama igramo koncentrirano i smireno te smo na dalekih +7. Dubrava nakon toga počinje igrati čvršće i smanjuju našu razliku na +5. Nakon toga ne dajemo protivnicima mogućnost približavanja našem rezultatu te Tomić u 53. minuti vraća našu prednost od +7. U 57. minuti Borna Manci Mičević zabija pogodak s kojim nas dovodi na najveću prednost pred protivnicima – na dalekih +10 i nakon toga nastavlja igrati čvrstu obranu. Do kraja utakmice naša prednost je rasla te smo u konačnici zaključili utakmicu sa 31:20.

Čestitke svim našim igračima na borbenosti i na zasluženoj pobjedi! 🙂

½ finale Hrvatskog kupa
OŠ „Marije i Line“
Gledatelja: 300
Suci: Tomislav Cindrić i Robert Gonzurek (obojica iz Osijeka)
RK NEXE: Lelić , Šipić 2, Gadža 6 , Leban 3, Eter 2, Zrnić 7, Mrđenović, Barišić – Jaman 3, Manci Mičević 1, Buvinić 3 , Greganić , Jurić Grgić , Lavrič, Tomić 4, Pilipović, Brumen.
Trener: Hrvoje Horvat
RK DUBRAVA: Kelemen, Pleš, Volar 3, Šuker, Vida 3, Radoš 1, Vinković 9, Maričić 1, Samardžić, Ivanković, Marković, M. Grahovac 2, N. Grahovac 1, D. Grahovac, Godec, Buneta.
Trener: Vlado Šola
SEDMERCI: Nexe 3/3
Dubrava 3/5

ISKLJUČENJA: Nexe 12 minuta (Šipić 2/2, Gadža, Leban, Eter, Tomić)
Dubrava 4 minute (Vida, Buneta)

Albin Eter

Loše smo ušli u utakmicu, kao da smo bili u nekakvom grču. Protivnici su to iskoristili i odvojili se na 2-3 gola razlike, međutim mi smo došli na svoje i na kraju je bila uvjerljiva pobjeda. Sad idemo dalje utakmicu po utakmicu. U nedjelju ćemo dati sve od sebe i probati pobijediti Zagreb. Poslije toga Poreč, Dubrava pa opet Zagreb. Dat ćemo sve od sebe. Ovim putem bi dodao i da skidam kapu svim našim navijačima koji su nas bodrili sa tribina.