Besplatna registracija

Nexe odigrao junački, ali domaćin je ipak bio bolji – RK Nexe vs Meshkov Brest 19:24 (8:12)

Kategorija: SEHA Gazprom liga

U Brestu je odigrana i druga utakmica Final Foura SEHA Gazoprom lige između RK Nexe i Meshkov Bresta u kojem su domaćini ipak bili nešto kvalitetniji te pobijedili rezultatom 19:24 (8:12). RK Nexe je pokušao sve, ali Meškov je bio puno energičniji u obrani, kao i u napadu što se vidjelo i na samoj utakmici pa nije niti čudno što je 3. mjesto SEHA Gazprom lige otišlo domaćinu.

Nažalost, kao što smo i jučer utakmicu dosta loše započeli i danas je bilo slično tome. Naime, već u startu domaćin nam je zadao velike brige, tako da smo u 12 minuti gubili s velikih 2:7. U tom trenutku treneru Hrvoju Horvat nije ništa drugo preostalo već da zove minutu odmora kako bi resetirao ekipu i pokušao vratiti sve na početak. Svi smo bili svjesni i prije utakmice kako neće biti lako protiv vrlo jakog domaćina Meshkov Bresta, ali smo se potajno nadali da naši dečki mogu iznenaditi. Ovako lošiji počeci utakmica nisu nam ništa strani, tako da smo se, iako u grču, nadali boljem nastavku. Dominacija domaćina je trajala do 20 minute, a onda preko Halila Jaganjca i Vedrana Zrnića te nekoliko obrana Perice Lelića RK Nexe smanjuje rezultatsku prednost. U tom se trenutku vidjelo kako Gromovi imaju snage za preokret, a takvu opasnost je prepoznao i trener Bresta te i on poziva svoju ekipu na minutu predaha. Zaredale su greške na obje strane, nažalost više na našoj strani, nekoliko presječenih lopti i ponovo domaćin vodi s 4 gola razlike te se s rezultatom 8:12 odlazi i na zasluženi odmor.

Drugo poluvrijeme započinje nešto kvalitetnije na strani RK Nexe i to nam je dalo nadu u preokret utakmice. Nažalost, to je trajalo samo nekoliko minuta, domaćin ponovo daje nekoliko golova i sve se vraća ponovo na veliku prednost Bresta. U 42 minuti RK Nexe nanovo ima priliku za smanjenje na svega 2 gola razlike, ali nova greška i golman Bresta upisuje novu obranu i pogađa prazan gol za 12:16. Kako se utakmica približavala svome kraju, domaćin je svoju prednost i povećao te se na koncu rezultat na semaforu zaustavio na 19:24 (8:12).

U redovima RK Nexe ovoga puta moramo pohvaliti vratara Pericu Lelića koji je zabilježio 7 obrana, te na taj način ublažio pobjedu domaćina. U napadu je bio dosta raspoložen Marin Šipić 5 golava, Halil Jaganjac 5 golova, a veliku zadaću je i u obrani i u napadu odigrao Mario Tomić ubilježivši 3 gola.

Ovo je ipak povijesna sezona u SEHA Gazprom ligi, jer smo se po prvi puta uspjeli plasirati u završnicu ovog turnira, a 4. mjesto je u ovom trenutku očito bila i realnost, tako da nikako ne smijemo biti nezadovoljni postignutim. Nažalost, bilo je previše ozljeda u našim redovima, gust raspored utakmica i to je sve rezultiralo ovakvim rezultatima u Final Fouru SEHE. Ipak, još jednom čestitamo svima i na ovom podvigu uz nadu kako ćemo u sezoni koja je pred nama ponoviti uspjeh, a možda otići i koju stepenicu više.

Moramo napomenuti kako RK Nexe nema previše dana odmora, točnije već u subotu igraju 4. kolo Lige za prvaka Hrvatske gdje nas očekuje teško gostovanje u Zagrebu između RK Dubrave i RK Nexe. Utakmicu ćete moći gledati na HRS youtube kanalu s početkom u 19 sati.

Sretno i čestitke još jednom Gromovima!!!

SEHA Gazprom liga Final Four utakmica za treće mjesto

RK NEXE – MESHKOV BREST 19:24 (8:12)

Dvorana Victoria, Brest

Suci: Stark Bogdan i Stefan Romeo (Rumunjska)
Delegat: Aco Nikolovski (Makedonija)

NEXE:
Lelić (7 obrana), Šipić 5, Gadža, Leban, Eter 1, Zrnić 2, Barišić Jaman, Car, Buvinić 1, Jelinić, Vida, Lončar 1, Lavrič, Tomić 3, Jaganjac 5, Celebi 1
Trener: Hrvoje Horvat

MESHKOV BREST:
Pešić 1, Yashchanka 1, Bachko 2, Yurinok, Poteko, Ivić 2, Charapenka, Shumak 3, Baranau 5, Horak, Razgor 2, Obranović 4, Selviasiuk 1, Đukić 1, Djordjić 1, Shulovich 1
Trener: Manolo Cadenas

SEDMERCI: Nexe 3/4 (Šipić 3/3, Barišić Jaman 0/1), Meshkov Brest 4/6 (Ivić 2/2, Baranau 2/3, Đukić 0/1)
ISKLJUČENJA: Nexe 2 minute (Jaganjac), Meshkov Brest 6 minuta (Ivić 2+2, Shylovich)