Besplatna registracija

RK Nexe – RK Spačva 34:28 (20:14)

Kategorija: premijer liga

U Našicama odigrano 7.kolo Lige za prvaka protiv RK Spačve iz Vinkovaca. Od samog otvaranja utakmice pokazujemo nadmoć nad gostima, imali smo vodstvo i konce u svojim rukama te zasluženo upisujemo pobjedu i 2 boda u tablicu.

Na samom početku prvog poluvremena Spačva postiže prvi pogodak. U istoj toj prvoj minuti uvraćamo gol i ne dajemo gostima prostora ni vremena odlaska u vodstvo. Kako je vrijeme lagano prolazilo mi pokazujemo nadmoć i u 8.minuti pogotkom Barišića -Jamana odlazimo na +3. Spačva u tom trenutku počinje igrati agresivnije i postiže pogodak, ali brzi Leban nas vraća na +3. U 10. minuti gosti uspjevaju smanjiti našu prednost na +1, a već u 15.minuti dolazi do izjednačavanja rezultata. U tom trenutku shvaćamo kako je vrag odnio šalu te počinjemo igrati skoncentiranije i u napadu i u obrani pa u 17. minuti vraćamo svoju prednost od +3. U istoj minuti otvara se prilika za +4 koju Zrnić itekako iskorištava. Naša igra je i dalje čvrsta i stabilna pa u 22. minuti odlazimo i na +6. Spačva je agresivno pokušavala stići naš rezultat međutim naših +6 smo lakoćom i dalje držali do kraja prvog poluvremena.

(Ako ste propustili pogledajte cijelu utakmicu.)

Drugo poluvrijeme nastavljamo sa našom prednošću te pogotkom Barišića – Jamana u 3. minuti odlazimo na +7. Naša čvrsta obrana ne dopušta Spačvi prolaz do našeg gola. Gosti i dalje pokušavaju smanjiti razliku agresivnom igrom međutim u 7. minuti i dalje smo na +7. Minute drugog poluvremena nama prolaze s lakoćom i do 11. minute već smo na +9. Spačva nakon toga uspjeva i doći do pogotka međutim mi smo i dalje u velikoj prednosti. Do 20. minute smo uvjerljivo na +7. Međutim, gosti u zadnjih 10 minuta grizu ne bi li smanjili našu prednost te do 23. minute čak i uspjevaju u tome pa smo mi na +5. Do kraja poluvremena mi smo puno opušteniji jer smo u prednosti i na sam kraj utakmice odlazimo sa +6 pa je rezultat 34:28.
Od početka igre preuzeli smo inicijativu obavljali smo obrambene i napadačke zadatke na viskoj razini te dominirali igrom i u konačnici i rezultatom.

7. kolo Lige za prvaka
OŠ kralja Tomislava, Našice
Gledatelja: 150
Suci: Ivan Botinčan i Dario Rupčić (obojica iz Rijeke)

Rezultat: 34:28 (20:14)

RK NEXE: Lelić (4 obrane), Šipić 3, Gadža 3, Leban 4, Eter , Zrnić 3, Manci Mičević 2, Baričević, Barišić- aman 7, Buvinić 4, Greganić 4, Jurić Grgić 1, Lavrič 1, Tomić , Pilipović (8 obrana), Brumen 1.
Trener: Hrvoje Horvat

RK SPAČVA: Stojanović (4 obrane), Jurić 2, Maroš, I.Jurić 2, Nađ 5, Vešligaj 1, Mihaljević 5, Nedić 1, Blašković, Božić 2, Babić 2, Vukušić 1, Lučić 1, Ranogajec 3, Ćuk 2, Ereš 1 (2 obrane)