s

SNAGA I VJERA U POBJEDE

Za rukometaše Nexea završila je još jedna SEHA Gazprom sezona. Bit će vremena za analizu, sada ćemo se još malo pozabaviti posljednjom utakmicom i pobjedom protiv Metalurga.
Uz čestitke Gromovima na još jednom hvale vrijednom rezultatu treba čestitati i našim navijačima koji su usprkos dosadnoj kiši i hladnom vjetru ispunili tribine našičke športske dvorane. I bodrili svoje „male zelene“ od prve do posljednje sekunde utakmice.
Svi koji su pratili prijašnje dvoboje Nexea i Metalurga znali su što očekivati i od ove utakmice. Neizvjesnost do kraja bila je zagarantirana. Tako je i bilo.
Čvrste obrane donijele su tek 11:11 na poluvremenu. Najveća prednost Nexea u prvih 30 minuta bila je +2 dok gosti nisu imali više od jednog pogotka prednosti.
Nastavak je donio nešto više golova prvenstveno zahvaljujući Gromovima jer Metalurg je i u drugih 30 minuta zabio 11 golova.
U 54. minuti gosti stižu na dva gola minusa, a nakon toga slijedi zatišje od tri minute tijekom kojih su mreže mirovale. Uslijedila je naša serija 4:0 kojom su osvojena tri velika boda i ostvarena pobjeda kojom je stavljena točka na i šeste sezone regionalnog rukoloptanja.
Golmani su bili prve violine svojih momčadi – Perica Lelić nabrojao je 14, a Darko Arsić 13 obrana. Po jednu su dodali Gregor Lorger (sedmerac) i Martin Tomovski.
Napadački pak najraspoloženiji bijahu Ivan Sršen i David Špiler sa šest zgoditaka, četiri je dodao Vedran Zrnić, a tri Marin Vegar. Zabijali su i najmlađi, po jedan su pogodak u pobjedu ugradili Borna Manci Mičević i Marin Greganić.
Kod Metalurga četvorica po četiri zgoditka – Kosteski, Obradović, Ilić i Velkovski.
Slijedeću srijedu nas u Labinu očekuje četvrtfinale Kupa Hrvatske, u 20 sati počinje utakmica protiv domaćeg Mladog Rudara.
A 15. travnja kreće Liga za prvaka, deset uzbudljivih kola s četiri prvoplasirane momčadi Premijer lige te PPD Zagreb i Nexe.
O utakmici Nexe-Metalurg još kratko kroz izjave sudionika i foto galeriju.

Hrvoje Horvat, trener Nexea

Velika mi je čast voditi momčad protiv momčadi s trenerom kao što je Lino Červar. Ovo je jedan od razloga zbog čega sam i došao u Našice. Bila je ovo prava taktička bitka. Znali smo kako Metalurg ima kraću klupu i nekoliko ozlijeđenih igrača pa smo to željeli iskoristiti. Na kraju, želio bih čestitati mojim igračima jer su zadržali koncentraciju svih 60 minuta.

Ivan Sršen, igrač Nexea

Imali smo na početku problema s Metalurgovim “sedmim igračem”, ali kako je meč tekao igrali smo sve bolje u obrani. Bila je ovo vrlo dobra i zanimljiva utakmica do samog kraja.

Lino Červar, trener Metalurga

NEXE je zaslužio pobjedu. U mojoj momčadi bilo je nekih dobrih i loših trenutaka, uspona i padova. Igrali smo aktivno sve do kraja susreta, kada smo napravili nekoliko tehničkih pogrešaka i nismo iskoristili nekoliko dobrih prilika. Uglavnom – dobra utakmica, dobar rukomet i vrlo dobra atmosfera.

Martin Velkovski, igrač Metalurga

NEXE je dobra momčad i to su i pokazali. Mi smo se borili tijekom svih 60 minuta, sve do kraja susreta. Ali, u završnici smo napravili nekoliko tehničkih pogrešaka i to na kraju je odlučilo pobjednika.