Besplatna registracija

VIKEND MLADIH GROMOVA 16.11./17.11.2019. – Nova pobjeda Nexe2

Kategorija: Ostalo

Nakon subotnjeg ogleda u 3. pretkolu EHF kupa i sjajne igre te pobjede Gromova nad portugalskom Benficom, nedjelja je bila aktivna za ekipe Dječaci B, Mlađih kadeta i Nexe2. Tako je momčad Dječaka B na domaćem terenu ugostila ekipu Ivan Mikanovci te ekipu iz Đakova s polovičnim rezultatom. Prvu utakmicu protiv đakovčana mladi Gromovi su dobili s visokih 11 golova razlike – 19:8 dok su drugu utakmicu protiv RK Ivan Mikanovci izgubili rezultatom 6:15. Nekoliko riječi o samim utakmicama imali su treneri Damir Knežić i Miodrag Kragojević. „5. kolo 1. HRLDB Istok se ovaj vikend igralo u Našicama. Prvu utakmicu smo igrali protiv RK Đakovo. Lijepo otvaramo utakmicu te do poluvremena dolazimo do rezultata 12:6. U nastavku igramo istim tempom te utakmicu završavamo rezultatom 19:8.

Drugu utakmicu igramo sa starim znancima koje do sada nismo uspjeli pobijediti. Opet otvaramo utakmicu čvrstom igrom, čvrstom obranom i jedno vrijeme smo se dosta dobro držali. Međutim u nastavku smo pali u igri, desilo se nekoliko tehničkih pogrešaka i promašaja, što je protivnik vrlo dobro iskoristio te uz njihovih 5 sedmeraca, nismo uspjeli ostvariti pobjedu.

Bez obzira na rezultat, čestitali bismo protivnicima, jer su ovo utakmice koje su uvijek napete, čvrste i zanimljive te iz kojih se puno toga može naučiti. Na kraju bih pohvalio još jednom sve igrače kao i roditelje na sportskom i kulturnom navijanju!”

Mlađi kadeti su, također, odigrali dvije utakmice na gostovanju u Đakovu te su u obje bili uspješni. Protiv domaćina su bili bolji rezultatom 23:14, a od ekipe rukometnog kluba Ivan Mikanovci 23:18.

Nakon uspješnog gostovanja trener Zoran Krivošija se osvrnu na odigrane utakmice te je pohvalio igru svoje ekipe. „3. krug 1. HMKRL istok igrali smo u Đakovu protiv ekipa RK Ivan Mikanovci i protiv domaće ekipe RK Đakovo. U prvu utakmicu, protiv ekipe RK Ivan, ušli smo nešto opuštenije, ali kasnije dižemo u višu brzinu i poluvrijeme završavamo s našom prednošću. Odmah na početku drugog poluvremena zaigrali smo ozbiljnije, digli razliku na 6-7 golova pa priliku dobivaju igrači s klupe. Utakmicu kontroliramo do samog kraja i pobjeđujemo rezultatom 23:18. Druga utakmica, ambiciozni domaćin RK Đakovo, čije se nade u iznenađenje vrlo brzo razbijaju o našu čvrstu obranu i ubojit i raznovrstan napad. U drugom poluvremenu, kao i u prethodnoj utakmici, igru dižemo na još veći nivo i vrlo brzo razlika raste na 9 golova i tu je priča bila završena.”

Nedjelja navečer je bila rezervirana za rukometnu poslasticu. Naime ekipi Ivana Tomičića, Nexe2, u goste je došla momčad iz Osijeka RK Feniks. Mladi Gromovi u utakmicu od prve minute kreću napadački dominantno tako da ekipa iz Osijeka i nije imala prevelike izglede za pobjedu – 18:12 je bilo na kraju prvog dijela, a utakmica je završila s 10 golova razlike za domaćine – 38:28.

Odmah nakon utakmice smo imali priliku porazgovarati s trenerom Nexe2 Ivanom Tomičićem koji nije krio zadovoljstvo te nam je otkrio i planove za nastavak natjecanja.

„Držali smo se dogovora prije utakmice, ušli smo agresivno u utakmicu, a pobjeda niti u jednom trenutku nije došla u pitanje. Ovim putem želim čestitati svojim igračima na dobroj utakmici, a gostima na fer i korektnoj borbi. Utakmicu smo jako dobro odigrali napadački što pokazuje i rezultat od 38 golova dok smo obranu mogli i malo bolje odigrati, ali, sve u svemu, jako sam zadovoljan s današnjom utakmicom i onome što su moji igrači pokazali na terenu. Slijede nam pripreme za iduće utakmice, a nastavljamo dalje stepenicu po stepenicu – trenutno smo drugi na tablici s bodom manje od Slatine i cilj nam je i dalje zasjesti na vrh 2. HRL Istok. Dat ćemo sve od sebe da ne napravimo nekakvu veliku grešku te se nadam da neće biti loših predstava poput one iz prošlog kola u Đakovu. Iduće gostovanje u Novoj Gradiški koje nam je, također, dosta teško, ali, kao i svaku utakmicu idemo na pobjedu. Liga je takva da ne možeš sa sigurnošću reći kada ideš na gostovanje da imaš sigurnu pobjedu. Niti jedna domaća utakmica isto nije lagana pošto se momčadi igraju dobar rukomet. Inače ne izdvajam svoje igrače, ali mi smo u Vešligaju dobili odličnog i izvrsnog golmana, a on svoju kvalitetu pokazuje iz utakmice u utakmicu.”

RK Nexe2 – RK Feniks 38:28 (18:12)

Dvorana kralja Tomislava, Našice

Suci: Dejan Gomerčić i Darko Radaković

Delegat: Ivica Šiško

RK Nexe2:

Šafar 4, Ćuić 6, Kuricek 2, Kvastek 4, Njegovan 1, Vidaković, Greganić 10, Janeski 7, Košturjak 2, Šarić, Vešligaj, Vulić 2

Trener: Ivan Tomičić

RK Feniks:

Zatezalo 13, Vuk 5, Skokić 2, Šarac, Adamović, Kožić, Perić, Davidović, Raguž 1, Pavičić, Sabljić, Mihaljević 3, Strahonja 1, Šamija 3

Trener: Slavko Stojković

Sedmerci: RK Nexe 3/3, RK Feniks 3/5

Isključenja: RK Nexe 8 minuta (Vidaković, Košturjak, Šarić, Vulić), RK Feniks 6 minuta (Skokić x2, Šamija)