Besplatna registracija

VIKEND MLADIH GROMOVA 26.1./27.1.2019.

Kategorija: Ostalo

Proteklog vikenda bile su aktivne tri selekcije mladih Gromova. Ekipa Nexe2 odigrala je u subotu u Đakovu pripremnu utakmicu protiv RK Đakovo i izgubila s 32:30. Dječaci B su u Osijeku odigrali dvije utakmice 1. HRLDB Istok i postigli dvije pobjede. U nedjelju je u Našicama odigran 10. krug 1. HRLDA Istok, a naši mladi Gromovi postigli su dvije pobjede i doživjeli jedan poraz.

Pripremna utakmica

RK ĐAKOVO – RK NEXE2 32:30 (18:15)

Đakovo

ĐAKOVO: Ostajmer, Božičević 2, Perković 2, Šimić, Bradarić, Goluža 9, Poplašen 1, Tot, Novoselović 1, Klepo 6, Orlović, Ćurić 5, Kapetan, Damjanić, Vulić 3, Lasić 3

Trener: Tomislav Paradžiković

NEXE2: Ćuić 3, Janeski 1, Kuricek, Strmečki 6, Delić, Vulić 5, Košturjak, Zahirović (5 obrana), Greganić 9, Rinčić (12 obrana). Kvastek 5, Šarić 1, Lukić, Njegovan

Trener: Ivan Tomičić

ISKLJUČENJA: Đakovo 4 minute (Goluža, Lasić), Nexe2 –

Trener Ivan Tomičić

„Konačno smo dočekali prvu pripremnu utakmicu. Nakon 2 tjedna teških treninga, otputovali smo u Đakovo kod njihovog prvoligaša. S obzirom na fazu priprema i umor od treninga, moram priznati da smo pružili odličan otpor kvalitetnom protivniku. Dobra obrana, dobri vratari, organiziran napad, to su bili segmenti u kojima smo zadovoljili. Na utakmici je bio jedan zanimljiv detalj na suprotnim stranama, braća Vulić. Za Đakovo Ivan, naš dugogodišnji igrač, a za nas stariji brat Domagoj. Ivanu ovim putem želim puno sreće u novom klubu. Mi dalje nastavljamo s pripremama. Još ćemo odigrati dvije pripremne utakmice prije prvog kola i utakmice s Požegom.”

1. HRLDA Istok 10. krug

SD OŠ kralja Tomislava

Našice

HRK BOROVO – RK NEXE 18:23 (11:16)

BOROVO: Vujica, Markanović, Opravić, Bamburać 8, Glavan, Čuport 5, Kovačević 1, Lordan, Rašić, Dželalija 3, Tomas 1

Trener: Zoran Polchert

NEXE: Serdar, Keglević, Vincan, Božić 4, Mirković 3, Fruk 2, Magličić, Tomljanović, Topalović, Javorček 10, Abičić 4, Vukšić, Dević, Bereš, Grabar

Trener: Marko Blažević

SEDMERCI: Borovo 4/4, Nexe 1/3

ISKLJUČENJA: Borovo 4 minute (Kovačević 2+2), Nexe 10 minuta (Vincan, Božić, Fruk, Magličić, Abičić)

RK NEXE – RK SPAČVA 24:20 (13:7)

NEXE: Serdar, Kegelvić, Vincan 1, Božić 2, Mirković 3, Fruk 7, Magličić 2, Tomljanović, Topalović 1, Javorček 4, Abičić 1, Vukšić 1, Dević, Bereš 1, Grabar 1

SPAČVA: Podrugović, Perković 1, Bogdanović 1, Jakuš 1, Domazet, Komljenović 3, Seget 1, Benačić 3, Uglik, Vukičević 4, Perković 4, Keremendi, Nikolić, Golubičić. Kristić 2

Trener: Antonio Šarić

SEDMERCI: Nexe 3/3, Spačva 0/2

ISKLJUČENJA: Nexe 4 minute (Javorček, Bereš), Spačva 10 minuta (Bogdanović 2+2, Komljenović, Perković, Keremendi)

RK NEXE – RK OSIJEK 22:24 (13:13)

NEXE: Serdar, Grabar, Keglević, Vincan, Mirković, Fruk, Magličić, Tomljanović, Topalović, Javorček 13, Abičić 4, Božić 4, Vukšić 1, Dević, Bereš

OSIJEK: Višević, Matek, Budač 3, Rejo, Mikinčić, Peljušić 5, Marković, Sučević, Šarić 3, Šimunović 3, Reiter, Bošnjak 4, Maganić 6, Kampić, Kordić

Trener: Ivan Šunda

SEDMERCI: Nexe 1/2, Osijek 3/4

ISKLJUČENJA: Nexe 18 minuta (Keglević, Vincan 2+2, Mirković, Fruk, Toplaović, Božić 2+2+2), Osijek 6 minuta (Peljušić, Marković, Bošnjak)

Trener Marko Blažević

„U utakmici protiv Borova gledali smo dva različita poluvremena. U prvo smo ušli opušteno i uz puno pogrešaka u obrani i promašaja u napadu gubili pa se poslije vratili u utakmicu i na odmor otišli sa 16 postignutih pogodaka. Drugo poluvrijeme smo igrali čvršće i koncentriranije u obrani i održavali razliku do kraja utakmice.

Utakmicu protiv Spačve igramo odmah poslije utakmice s Borovom i zagrijani odmah startamo s dobrom obranom i obranjena 2 sedmerca i smireni u napadu tako da je u 12 minuti 8:1. Nastavljamo u lakšem ritmu i na poluvremenu je 13:6. Drugo poluvrijeme radimo izmjene i svi igrači dobivaju priliku te se utrkujemo gol za gol do kraja utakmice.

Treću utakmicu igramo protiv Osijeka. Prvo poluvrijeme je izuzetno borbeno igra se gol za gol. Utakmica obiluje prekidima i isključenima. U jednom trenutku imamo čak 3 isključena igrača. Drugo poluvrijeme nastavljamo borbeno i dobivamo crveni karton. Nastavljamo igrati gol za gol i do 2 minute pred kraj imamo neriješeno onda ne realiziramo dva napada, a Osijek je svoje iskoristio i pobijedio.”

1. HRLDB – istok, za dječake 2008 godište i mlađe, 8. Krug

SD Zrinjevac

Osijek 26.01.2019.

RK NEXE – RK ŽUPANJA 15:8 (6:4)

NEXE: Graovac, Đurinović 3, Barači 5, Barišić 2, Koljđeraj, Drobina, Bošnjaković 2, Stošić, Krivošija, Krajinović, Košturjak 3, Ivanušec

Trener: Damir Knežić

ŽUPANJA: Paripović Užarević, Bilić, Filipović 4, Baotić, Debak Živković 1, Kljaić 1, Užarević, Kos, Đaković, Vukorep, Živković, Kunčić 2

Trener: Luka Huber

SEDMERCI: Nexe 1/1, Županja 1/1

ISKLJUČENJA: Nexe 8 minuta (Barači, Drobina, Košturjak, Ivanušec), Županja 6 minuta (Paripović Užarević, Debak Živković 2+2)

RK SPAČVA VINKOVCI – RK NEXE 8:16 (4:7)

SPAČVA: Vidović, Klobučnik, Radišević 2, Martan, Rukavina, Sučić, Kuveždić 5, Tančik, Šarić, Balaž, Marjanović, Krešić 1, Milković, Miličević, Mlinarević

Trener: Ivan Gradečak

NEXE: Graovac, Đurinović, Barači 3, Barišić 5, Koljđeraj, Drobina, Bošnjaković 1, Stošić, Krivošija, Krajinović, Košturjak 5, Ivanušec 2

SEDMERCI: Spačva -, Nexe 2/3

ISKLJUČENJA: Spačva 8 minuta (Klobučnik, Martan, Sučić, Milković), Nexe –

Trener Damir Knežić

„Nakon zimske pauze, u subotu smo u Osijeku nastavili sa natjecanjima državne lige dječaka B. Napomenuo bih da gripe i viroze nisu zaobišle ni naše dečke pa smo u Osijek išli bez nekih iz prve postave. Ovim putem im želim da što prije ozdrave i vrate nam se na treninge.

Ukratko, malo smo reorganizirali prvu postavu te su neki igrači dobili prilike na drugim pozicijama. Pokazalo se to dobrom odlukom jer su već u prvoj utakmici protiv RK Županje igrači opravdali dano im povjerenje te smo utakmicu završili pobjedom od 15:8.

U drugoj utakmici s RK Spačva Vinkovci smo prvo poluvrijeme odigrali kao pod ručnom te na poluvrijeme odlazimo s rezultatom od 7:4 za nas. Nastavak pokazuje kvalitetniju igru te utakmicu završavamo pobjedom od 16:8.

Iako rezultati govore jedno, ipak smo vidjeli na kojim stvarima trebamo dodatno poraditi. Zahvalio bih se djeci na predanoj i srčanoj igri te roditeljima na sportskom i kulturnom navijanju.”