Besplatna registracija

VIKEND MLADIH GROMOVA 6.4./7.4.2019.

Kategorija: Ostalo

Proteklog vikenda bile su aktivne tri selekcije mladih Gromova. U subotu u Novoj Gradiški selekcija dječaci B odigrala je dvije utakmice 1. HRLDB Istok i upisala dvije nove pobjede. U Našicama je selekcije Nexe2 odigrala utakmicu 17. kola 2. HRL Istok protiv RK Brod te izgubila 28:29. U nedjelju u Borovom Naselju mlađi kadeti odigrali su dvije utakmice 1. HMKRL Istok, izborili dvije nove pobjede te osigurali plasman na završnicu Prvenstva Hrvatske među 20 najboljih mlađih kadetskih ekipa Hrvatske.

1. HRLDB Istok 13. krug

ŠD ETŠ

Nova Gradiška

Gledatelja 50

RK NEXE – RK POŽEGA 18:11 (14:5)

NEXE: Graovac, Đurinović 2, Dozet, Barači, Ivanušec, Barišić 6, Kudrić 2, Koljđeraj, Bošnjaković 1, Krivošija 2, Krajinović, Grabar, Pritišanac 3, Košturjak 2

Trener: Damir Knežić

POŽEGA: Blašković, Obradović 5, Glasnović 3, Peharda, Barišić, Oberan, Ćajiš, Hak, Perić, Mišić, Šolčić, Piovanić 1, Knez, Podubsky 2, Devčić, Uščebrka

Trener: Luka Jurković

SEDMERCI: Nexe 0/1, Požega –

ISKLJUČENJA: Nexe 2 minute (Đurinović), Požega –

RK NOVA GRADIŠKA – RK NEXE 9:20 (5:12)

NOVA GRADIŠKA: Maričević, G.Bošnjak 4, Lukač, kolić, Capan 1, Medenica, Tomek 1, Stojić 3, Ševčik, Kruljac, Kovačić, Kotarski, Adžić, R.Bošnjak, Mikolčević

Trener: Krešimir Šagovac

NEXE: Graovac, Đurinović 2, Dozet, Barači 2, Ivanušec, Barišić 9, Kudrić, Koljđeraj, Bošnjaković, Krivošija, Krajinović 1, Grabar, Pritišanac 1, Košturjak 5

SEDMERCI: Nova Gradiška -, Nexe 1/3

ISKLJUČENJA: Nova Gradiška -, Nexe –

Trener Damir Knežić

„Predzadnje kolo državne lige išli smo odigrati u Novu Gradišku. Obje utakmice su bile dosta dobro odigrane, i s Gradiškom i s Požegom. Dečki su u napadu igrali odlično, uhodano, s puno akcija i dodavanja. Povezali su u cjelinu sve što smo radili na treninzima te posebno oduševili čvrstim obranama i brzim kontrama. U obje utakmice prvo poluvrijeme je odigrala prva postava, dok u drugom poluvremenu igraju svi preostali igrači 08, 09, 10 i 11 godišta, koji borbeno održavaju rezultat iz prvog poluvremena do kraja utakmica. Zahvalio bih se djeci na lijepoj i timskoj igri te roditeljima na sportskom i kulturnom navijanju.„

2. HRL Istok 17. kolo

SŠD OŠ kralja Tomislava

Našice

Gledatelja 200

RK NEXE2 – RK BROD 28:29 (14:17)

NEXE2: Hrkać, Košturjak 1, Ćuić 6, Janeski 2, Strmečki 5, Vidaković 2, Delić 1, Greganić 7, Njegovan, Rinčić, Lovrić, Kvastek 4, Poljak

Trener: Ivan Tomičić

BROD: Krznarić, Vukadinović, Vukoje 6, Ferić 1, Marić, Sarić 7, Didić 2, Poznanović, Alajica 6, Petrović 5, Rašić 2

Trener: Saša Sertić

SEDMERCI: Nexe2 3/6, Brod 5/5

ISKLJUČENJA: Nexe2 8 minuta (Ćuić, Kvastek 2+2+2), Brod 8 minuta (Sarić 2+2, Didić, Alajica)

Trener Ivan Tomičić

„Cijeli prošli tjedan pokušao sam resetirati ekipu jer smo ušli u negativnu seriju. Imali smo neke zadatke, koje su dečki većinom ispoštovali, ali opet nam se dogodi nekoliko promašenih zicera. 3 promašena sedmerca i utakmica ne može drugačije završiti. Obranu smo digli i bila je bolja nego u prošlim utakmicama, ali problem nam je bio u organizaciji napada i donošenju odluka u određenim trenutcima. Lose smo otvorili utakmicu i od početka smo bili u stizanju rezultata, a to uvijek oduzima vise energije nego igrati utakmicu koju vodiš. Učimo, radimo, treniramo i uvjeren sam da će to u budućnosti izgledati bolje. Čestitke iskusnoj ekipi Broda na pobjedi.

Ovim putem bih htio čestitati trenerima Krivošiji i Knežiću i igračima mlađih kadeta i dječaka B na plasmanu na Završnicu prvenstva Hrvatske u njihovim godištima.”

1. HMKRL Istok 12. krug

SD Borovo Naselje

Borovo Naselje

RK SPAČVA VINKOVCI – RK NEXE 19:29 (6:15)

SPAČVA: Kokaj, Živić 1, Mandek 1, Matković 1, Šilić 2, Zdep 5, Dolić, Smolčić, Parat 7, Murvaj, Krizmanić, Andraši, Lasić, Dodig 2

Trener: Marijan Horvat

NEXE: Hrkać, Ivezić 4, Teskera 1, K.Božić 3, Topalović, Orešković 5, Markulić 1, Lovrić 2, Javorček 2, Stojaković 4, Puhanić 1, A.Božić 2, Kotromanović 2, Vuković, Pritišanac 2, Kvastek

Trener: Zoran Krivošija

SEDMERCI: Spačva 4/4, Nexe 2/2

ISKLJUČENJA: Spačva 4 minute (Mandek, Parat), Nexe 4 minute (Vuković 2+2)

RK NEXE – HRK BOROVO 18:17 (11:10)

NEXE: Hrkać, Mergeduš, Ivezić, Teskera, K.Božić, Topalović, Orešković 2, Markulić, Lovrić 2, Javorček 6, Stojaković 2, Puhanić 3, A.Božić 2, Kotromanović, Markanović 1, Kvastek

BOROVO: Mijatović, Musa, Bušić, Kovačić 2, Krizmanić, Božić 2, Sić, Nikolić, Maganić 2, Jakirčević 6, Ivanović-Baljak, Marković 4, Hideg 1, Golomejić, Baketa

Trener: Boško Polhert

SEDMERCI: Nexe 4/4, Borovo 5/5

ISKLJUČENJA: Nexe 8 minuta (Hrkać, Javorček, Markanović 2+2), Borovo 6 minuta (Krizmanić, Božić, Marković)

Trener Zoran Krivošija

„U 12. krugu 1. hmkrl istok, mlađi kadeti i dalje idu pobjedničkom stazom. Nove dvije pobjede u Borovu. U prvoj utakmici 29:19 protiv Spačve iz Vinkovaca dominirali smo tijekom čitave utakmice. Dvanaest igrača upisalo se u listu strijelaca. U drugoj utakmici izuzetno motiviran domaćin, pogotovo nakon pobjede protiv Osijeka i šansom da se domognu plasmana za Poreč, uz veliku podršku bučnih navijača. No i mi smo imali svoj cilj, danas riješiti sve nepoznanice u čemu smo i uspjeli. Čestitam svim igračima na svemu što su izdržali. Posebno bih istakao mladog Stjepana Javorčeka što inače nije pedagoški, ali tako mlad igrač nakon pet postignutih zgoditaka imao je meč loptu u svojim rukama i ključeve plasmana, po treći puta zaredom među 20 najboljih ekipa u Hrvatskoj. Uspio je i našem veselju nije bilo kraja nakon što Bodin Hrkać brani zadnji šut sa 6 m domaćina. Nakon svih nedaća, ozljeda, odlazaka, ponovno smo uz zajedništvo, marljivost i vjeru u sebe dokazali da možemo. Zahvaljujem se navijačima na podršci u vatrenoj atmosferi dvorane u Borovu.”