Olé! RK NEXE – BM Logroño La Rioja 31:30 (14:15)

EHF Euro ligaUtorak, 23. Studeni 2021.

4. kolo EHF Europska liga-Grupa C

RK NEXE – BM Logroño La Rioja 31:30 (14:15)

ŠSD OŠ kralja Tomislava, Našice  gledatelja 1750

RK NEXE: Kuzmanović (3 obrane), Vejin 8, Car (6 obrana), Jelinić 3, Vida, Blažević,Velkavrh 1, Severec, Godec, Moslavac 1, Tomić 1, Melić 5, Jaganjac 9, Kavčič, Markušić 3, Pribetić

Trener: Branko Tamše

Logrono La Rioja: Perez Molina (1 obrana), Dorado Perez 7, Rivero Noris 3, Casado Marcelo 9, El Korchi Fernandez, Robino Fernandez 2, Serradilla Cuenca 3, Markelau 1 (9 obrana-1 sedmerac), Rodriguez Moreno 1, Moreira Rodrigez 2, Domenech De Almeida 1, Ortiz Badillo, Cadarso Caballero, Kisselev Kisseleva 1, Goni Macua

Trener: Migueal Angel Velasco Encinas

Suci: Aleksandar Pandžić i Ivan Mosorinski (SRB)

Delegat: Peter Eles (HUN)

Sedmerci: RK NEXE 4/5 ; BM Logroño La Rioja 6/6

Isključenja: RK NEXE 4 minute (Jaganjac 2′, 2′) , BM Logroño La Rioja 12 minuta (Casado Marcelo 2′, El Korchi Fernandez 2′, Robino Fernandez 2′, Serradilla Cuenca 2′, Rodrigez Moreno 2′,2′)

Gromovi su ostvarili i treću pobjedu u grupnoj fazi EHF Europske lige protiv fantastične španjolske ekipe BM Logroño La Rioja pogotkom Halila Jaganjca 3 sekunde prije kraja utakmice! Još jedan triler završio je pobjedom NEXE-a uz erupciju oduševljenja publike u našičkoj sportskoj dvorani.

Kakva utakmica u kojoj smo nakon početnih 15 minuta odmjeravanja snaga, do 52 minute uglavnom stizali zaostatak za španjolcima koji su večeras igrali više nego dobro. No, sreća prati hrabre, a Gromovi se nisu predavali do posljednje sekunde iako smo ponovno imali puno peha. Minutu i pol prije kraja, pri rezultatu 30:30, gosti su imali napad ali udarac Norisa Rivere obranio je mladi Dominik Kuzmanović i podario Gromovima napad za pobjedu. Mudro je trener Tamše pričekao da iscuri nešto vremena i 23 sekunde prije kraja pozvao time out. U nastavku akcije nezadrživi se Halil Jaganjac uzdigao iznad obrane španjolaca i odapeo iz sve snage. Lopta je u mreži, na tribinama i na klupi NEXE-a prava ludnica – ostale su samo tri sekunde. Munjevito je reagirao gostujući trener i pozvao time out, ali tri sekunde bile se nedovoljne gostima da poravnjau rezultat i velika dva boda ostaju u Našicama. Bravo dečki, čestitke od srca!

Bravo i publici koja je ponovno sjajno odradila svoj posao, vidimo se u subotu !