Besplatna registracija

Nexe s tri gola prednosti na uzvrat u Bitoli – RK Nexe – HC Eurofarm – Pelister 23:20 (10:9)

Kategorija: SEHA Gazprom liga

Danas je u Našicama odigrana prva utakmica knock-out faze SEHA Gazprom lige između RK Nexe i RK Eurofarm Pelister.

Već u prvih 10 minuta vidjela se žarka želja obje momčadi za pobjedom koja bi u uzvratu donijela veliku prednost. Isto tako i u nastavku prvog poluvremena gledatelji su mogli vidjeti puno pogrešaka na obje strane pa ne čudi niti činjenica kako je rezultat u prvih 30 minuta iznosio svega 10:9 za Nexe. Iako je u početku RK Nexe lijepo krenuo te ostvario prednost 4:1 gosti iz Makedonije polako stižu te Nexe odlazi na poluvrijeme s prednošću od jednog gola razlike.

Drugo poluvrijeme započinje isto tako s greškama na obje strane, pa se za svaki bod bori lavovski i vrlo požrtvovano. Ponovo RK Nexe preuzima inicijativu i očekuje se kako bi utakmica mogla ipak preći na stranu domaćina, ali to se ne ostvaruje tako lako, te se HC Eurofarm u 15 minuti približava na svega dva gola razlike. U 58 minuti gosti se uspjevaju približiti na svega -1, ali dobrom koncentracijom, a i uz malo sreće odlazimo na uzvrat s +3 za RK Nexe. Na koncu rezultat iznosi 23:20, ali odluka o pravom pobjedniku saznati će se tek nakon odigrane druge utakmice u Bitoli.

Moramo napomenuti kako je zdravstveni karton bio vrlo nepovoljan na strani RK Nexe, pa očekujemo da će se s povratkom ozlijeđenih igrača stanje na terenu popraviti te ćemo ostvariti vrlo važnu pobjedu za nastavak natjecanja u SEHA Gazprom ligi.

RK Nexe – HC Eurofarm – Pelister 23:20 (10:9)

Dvorana kralja Tomislava, Našice

Suci: Peter Horvath i Balasz Marton

Delegat: Peter Eles

RK Nexe:

Lelić, Eter, Mileta 1, Barišić – Jaman 4, Dumenčić, Car, Radovanović, Greganić, Jelinić 3, Vida 3, Severec 2, Pešić 1, Kević 4, Tomić 1, Vozab 3, Pribetić 1

Trener: Hrvoje Horvat

HC Eurofarm – Pelister:

Mitrevski, Ojleski, Markovski, Madzovski 3, Churlevski 1, Radovic, Jotic 6, Chanevski, Vegar, Kukoski, Velkovski, Ostroushko 7, Ratajec, Gradjan 1, Djukic 2, Petrovski

Trener: Željko Babić

Sedmerci: RK Nexe 3/7, HC Eurofarm – Pelister 5/5

Isključenja: RK Nexe 6 minuta (Vida, Pešić, Pribetić), HC Eurofarm – Pelister 2 minute (Gradjan)

Također je predsjednik kluba Josip Ergović na početku utakmice uručio prigodne poklone treneru Hrvoju Horvatu, srebrnom s nedavno održanog Europskog prvenstva u rukometu, te zlatom ovjenčanom Gromu Mariju Tomiću s Azijskog prvenstva u rukometu.