Treća pobjeda u nizu

Uknjižili smo nove vrijedne europske bodove u jučerašnjem susretu 8. kola grupne faze EHF Euro lige. Igrači su dobili dva dana kako bi se odmorili i regenerirali za nove izazove koji uskoro slijede. Zaslužili su, žestoko su trenirali i odigrali tri zahtjevne utakmice iz kojih su pokupili kompletan plijen. Bila je ovo treća pobjeda u nizu našičkih Gromova pod vodstvom novog trenera Branka Tamšea.

Hrvatski viceprvak i turski prvak Besiktas Aygaz u dva su dana odigrali dvije utakmice, a u obje su uspješniji bili naši rukometaši. U prvoj utakmici NEXE je imao nešto lakši posao, dok je jučerašnja tekma ponudila daleko više uzbuđenja i neizvjesnosti. Turci su bolje otvorili utakmicu i bili uporni u svojim zamislima, a u tome im je uvelike pomagao i vratar  Taner Günay koji je do kraja utakmice nanizao 13 obrana. Baš je imao svoj dan – skinuo je sedmerac, branio udarce izvana, skidao kontre, a Vidin pokušaj s krila uspio je obraniti glavom. No, imali smo i mi na vratima super raspoloženog vratara. Mihailo Radovanović nastavio je odrađivati posao koji je izvrsno odradio Moreno Car u prvoj utakmicu. Miha je jučer imao velikih 15 obrana od čega i dva sedmerca uz čak 39% učinka.

Početnu nervozu i nesigurnost naša ekipa vrlo brzo popravlja serijom 7:0 i odlazi na četiri pogotka prednosti, a s istom razlikom odlazi se i na odmor. U nastavku je sve ukazivalo da će to biti još jedan rutinski posao za Gromove koji su dvadesetak minuta prije kraja susreta imali ugodnih 6 pogodaka prednosti. No nešto se pitalo i Turke koji su u jučerašnjoj utakmici bili domaćini. Šest minuta trajala je “crna rupa” u našoj igri koju su igrači Besiktasa nemilosrdno kažnjavali i u 47. minuti uspjeli poravnati rezultat. I taman kada su se ponadali da mogu napraviti iznenađenje i upisati prve europske bodove, proradio je našički stroj! Jaganjac, koji se do 50. minute susreta nije upisao u listu strijelaca, postiže svoj prvi, a do kraja i još dva pogotka. Kević sigurno zabija sedmerac, nekadašnji Grom Buljubašić mora napustiti igru zbog pregrubog starta, topovski dva puta pogađa Manci Mičević, precizni su i Markušić, Pribetić i Jelinić i priča sve više počinje poprimati jučerašnji scenarij. Moglo je završiti efektnim cepelinom na kraju, no atraktivan pogodak Severca suci su poništili zbog prijestupa, tako da je i jučerašnji susret završio sa šest pogodak prednosti rezultatom 25:31.

S ove dvije pobjede NEXE je korak bliže prolasku skupine i plasmanu među 16 najboljih ekipa. Jučer su odigrane i ostale utakmice 8. kola u našoj skupini C . Magdeburg je na gostovanju u Francuskoj s 32:30 u dramatičnoj završnici svladao Montpellier, a u Moskvi je CSKA svladao Alingsas s 31:23. Rusi i Šveđani sastaju se ponovno večeras. U idućem kolu NEXE u utorak 23. veljače u Našicama dočekuje CSKA. Bit će to prigoda našim rukometašima za uzvrat za neugodan poraz u 4. kolu kada su Rusi slavili s čak 11 pogodaka prednosti. Nadajmo se da će “Branč osvajalec” i njegovi igrači nastaviti ovaj lijepi niz.