U finalu smo !!!! NEXE – Sesvete 26:20 (10:8)

Suci: Dakibor Jurinović (Zadar), Marko Mrvica (Biograd na moru)

Delegat: Tihomir Kasunić (Karlovac)

RK NEXE: Vešligaj, Mileta 1, Mrđenović, Barišić Jaman 2, Car (11 0brana), Buvinić 5, Jelinić 3, Vida, Manci Mičević 1, Blažević, Severec 3, Pešić, Tomić 4, Jaganjac 6, Markušić 1, Pribetić

Trener: Branko Tamše

MRK Sesvete: Perić (9 obrana), Krndelj 3, Topić 3, Potnar, Žaja 1, Matić 1, Papić 1, Baković, Strbad, Vusić 2, Kahlina, Šuker, Krešić 1, Gavrić 3, Sirotić 4, Finek 1

Trener: Silvio Ivandija

Sedmerci: RK Nexe 2/2,  Sesvete 3/3

Isključenja:

RK Nexe 16 minuta (Mrđenović 2′, Barišić Jaman 2′,Blažević 2′, Severec 2′, Tomić 2′, Jaganjac 2′, klupa 2′)

MRK  Sesvete 6 minuta ( Žaja 2′, Strbad 2′, Vusić 2′)

Po četvrti puta igrat ćemo u finalu Kupa Hrvatske! U današnjoj polufinalnoj utakmici svldali smo vrlo dobru ekipu Sesveta s 26:20 i sutra u 16 sati idemo pokušati osvojiti Kup protiv PPD-a Zagreb. Puno smo se potrošili večeras i neće biti puno vremena za odmor, no motiva ne nedostaje, ekipa je nabrijana iako smo ponovno ostali bez dva vrlo bitna igrača. Uoči posljednje prvenstvene utakmice protiv PPD-a Zagreb u završnici Paket24 Premijer lige – Lige za prvaka “zaplesalo” je koljeno našem vrataru Mihailu Radovanoviću, pa je ekspresno put Poreča krenuo treći vretar Edi Vešligaj. Kako jedno zlo nikada ne ide samo, uoči polufinalne utakmice ostali smo i bez Janka Kevića, koji je također ozljedio koljeno. Koga nema bez njega se mora, pa je preostali dio ekipe danas junački odradio utakmicu uz zdušnu podršku Keve i Miha, te ostalih igrača i članova stručnog stožera.

Utakmicu smo otvorili pogotkom Halila u prvoj minuti, nqkog čega slijedi serija grešaka s obje strane, zatim sjajna obrana Morena Cara koji skida čisti zicer Mislavu Šukeru, a Halil ponovno pogađa za 2:0. Sesvete se vrlo brzio uspijevaju vratiti i poravnati rezultat. U 11. i 12. minuti ostajemo bez dva igrača zbog isključenja, no prvi napad s dva igrača više u polju Sesvete nisu uspjele pretvoriti u gol. Uspijevaju minutu kasnije, te rade mini seriju i odlaze na +3 (3:6). Loše razdoblje u našoj igri s puno nervoze i nesigurnosti prekinuo je Mario Tomić izborenim sedmerecem u 18. minuti, ali u isto vrijeme zaradio je i isključenje. Saša Barišić Jaman pogađa sa sedam metara i od tada Gromovi još više pojačavaju igru u obrani i serijom 7:2 stižemo do prednosti od dva pogotka s kojom se i otišlo na odmor (10:8).

Nastavak donosi puno bolju i konkretniju igru naše momčadi, uspijevamo održavati i povećavati prednost (3.4 pogotka), no ekipa Sesveta se još jednom pokazala kao tvrd orah, tako da smo se na osjetnijih pet pogodaka razlike uspjeli odvojiti u 53. minuti utakmice. Tomislav  Severec s tri je uzastopne bombe proparao mrežu Sesvećana, a pogotkom Buvinića nakon krasne uigrane akcije poveli smo s 20:15. Do kraja susreta Severec zabija još jednom, Halil Jaganjac, koji je večeras bio nezaustavljiv, hladnokrvno realizira kontru i zabija svoj šesti pogodak, a do posljednjeg sučevog zvižduka zabijaju i Dorian Markušić i Borna Manci Mičević. U posljednjim sekundama Darko Krndelj samo je uspio ublažiti poraz i  smanjiti rezultat na konačnih 26:20.

Bravo Gromovi, dobro se odmorite i sutra napadamo “kantu”. Utakmica počinje u 16 sati uz izravan prijenos na HRT2.