Najveći hrvatski rukometni derbi prekinut 6 sekundi prije kraja prvog poluvremena

Paket24 Premijer ligaNedjelja, 07. Travanj 2024.

Najveći hrvatski rukometni derbi trajao je samo 29 minuta i 54 sekunde. Iako je sve ukazivalo da će to biti istinski praznik rukometa koji je započeo druženjem u Fun zoni ispred dvorane, utakmica je prekinuta   Naime, nakon prodora Melića koji je pod prekršajem uspio postići pogodak, suci su dosvirali sedmerac na što je burno reagirala publika u prepunoj našičkoj sportskoj dvorani. S ovom se odlukom sudaca nije složio ni Fahrudin Melić koji je zbog prigovora zaradio isključenje, pa je atmosfera u dvorani dodatno proključala. U gužvi koja je oko zapisničkog stola Marko Bezjak je u prolazu na klupu ramenom zakačio delegata utakmice Antu Josića koji se sruši na pod. Do njega je odmah priskočila liječnička služba i nakon što se pridigao otpratila u svlačionicu. Prekid je trajao više od pola sata nakon čega je donesena odluka da se utakmica prekida pri rezultatu 9:16.

Zaista nesvakidašnja situacija u fantastičnoj atmosferi u kojoj su navijači obje momčadi bodrili svoje igrače i prava je šteta da utakmica nije odigrana do kraja, bez obzira na končani ishod. Konačnu odluku o ishodu ove utakmice donijet će Hrvatski rukometni savez.