Pobjeda na gostovanju u Varaždinu – GRK Varaždin 1930 – RK NEXE 26:32 (14:15)

Paket24 Premijer lige – Liga za prvaka, 7. kolo

GRK Varaždin 1930 – RK NEXE 26:32 (14:15)

ŠSD Graberje, Varaždin

Suci: Dražen Anušić (Klis), Dubravko Vukovac (Split)

Delegat: Tihomir Kasunić ( Karlovac)

GRK Varaždin 1930: Šutalo (7 obrana), Pešut, Trojko 1, Budinski 3, Novak, Kociper 1, Marčec, Borovec 2, Varšić (1 obrana), Vrbanec 4, Bajer 6, Vojnović 1, Šestak 5, Puček 1, Tači 1, Petrović 1

RK NEXE: Kuzmanović (4 obrane), Račić 2, Bakić 2, Vejin 1, Marguč 2, Radovanović ( 9 obrana/1 sedmerac), Jotić 1, Velkavrh, Štrlek 5, Moslavac 4, Tomić 4, Cohen 2, Cenić 1, Melić 5, Pribetić 1

Trener: Veselin Vujović

Sedmerci: Varaždin 1930: 2/3; NEXE: 2/2

Isključenja: Varaždin 1930: 4 minute (Tači 2′, Petrović 2′); NEXE: 14 minuta (Račić 2′, Vejin 2′, Gadža 2′, Moslavac 2′,2′, Cohen 2′, Pribetić 2′)

Pobjeda Gromova na gostovanju u Varaždinu protiv vrlo mlade i čvrste ekipe koja je odlično parirala u prvom dijelu utakmice i otišla na odmor s minimalnim zaostatkom (14:15). Očito je nedjeljni derbi protiv Sesveta ostavio traga na našim igračima koji su i energetski ali i emocionalno u prvom poluvremenu dijelovali pomalo prazno. Unatoč donrom otvaranju i vodstvu od 2:0, mladi su se Varaždinci pokazali kao tvrd orah i vješto koristili sve naše nesmotrenosti i dekoncentraciju te poprilično mekanu igru u obrani.

U nastavku evidentno bolja i eneričnija igra urodila je vrlo brzo plodom. Na vratima je Kuzmanovića, koji je u prvih 30 minuta upisao 4 obrane, zamijenio Radovanović i s nekoliko obrana unio sigurnost i omogućio našem napadu da s nekoliko lakih pogodaka u 45. minuti ode na +5 (19:24). Proradio je i naš napad koji je nametnuo ritam koji mladi Varaždinci nisu mogli pratiti i sedam minuta prije kraja imali smo mirnih +7. Iako je utakmica već praktički bila riješena, uslijedilo je nekoliko nepotrebnih isključenja pa su domaći rukometaši mini serijom 3:0 smanjili rezultat na 26:30, no iskustvo je ipak presudilo i do kraja susreta zabijamo još dva pogotka za konačnih 26:32.

Čestitke našim dečkima na novoj pobjedi i poziv navijačima na iduću utakmicu koja je na rasporedu u subotu. U goste nam stiže ekipa Poreča, utakmica počinje u 18 sati. Vidimo se u dvorani!