Gromovi uvjerljivi na otvaranju nove sezone Paket24 Premijer lige – RK NEXE – RK Metković – Mehanika 43:20 (20:9)

Paket24 Premijer ligaSubota, 10. Rujan 2022.

Paket24 Premijer liga – Liga A, 1. kolo

RK NEXE – RK Metković – Mehanika  43:20 (20:9)

ŠSD OŠ kralja Tomislava, Našice

Suci: Josip Cepanec (Turčin), Dalibor Dragočajec (Novska)

Delegat: Anto Josić (Zagreb)

Sedmerci: NEXE: 4/5; Metković – Mehanika: 1/1

Isključenja: NEXE:6 minuta (Račić 2′, Severec 2′, Moslavac 2′); Metković – Mehanika: 8 minuta (Cvitanović 2′, Pavlak 2′, 2′, Vujnić 2′)

RK NEXE: Kuzmanović 7 obrana, Račić 2, Bakić 5, Mileta 2, Sršen 4, Radovanović 6 obrana, Jelinić 6, Blažević, Velkavrh 2, Severec 4, Moslavac 4, Kević 5, Tomić, Melić 6, Markušić 1, Pribetić 1

Trener: Branko Tamše

RK Metković – Mehanika: Milas 3 obrane, Vučić 3, Cvitanović, Čutura 4, Pavlak, Kozina 1 /2 obrane, Mataga , Arapović 1, Komazin, Previšić 1, Raguž, Vujnić 2, Bezer 1, Rodin 1, Sršen 1, Batinović 5

Trener: Mario Bjeliš

Sjajno otvaranje Gromova u prvoj utakmici nove sezone Paket24 Premijer lige. Povratnik u najviši rang domaćeg rukometnog natjecanja, ekipa Metković – Mehanike, doživjela je težak poraz na gostovanju u Našicama. Slavili su večeras super efikasni i rastrčani Gromovi, koji su u mrežu Metkovaca “utrpali” čak 43 pogotka. Desetak minuta prvog dijela mogli su gosti iz Metkovića donekle parirati našičkoj ekipi, ali nakon toga prednost Gromova  je konstantno rasla, čemu je ponajviše bila zaslužna odlična igra u obrani i fantastičan pristup od prvog sučevog zvižduka. U 18. minuti prednost je iznosila 5 pogodaka (10:5), a do kraja prvog poluvremena Gromovi su napravili seriju 10:4 otišli na odmor s 20:9.

U nastavku individualna kvaliteta, sjajna obrana i brza tranzicija još više dolaze do izražaja. Teško su Metkovci dolazili do pogodaka, a nakon nerealiziranih napada sijevale su kontre i polukontre koje su usmjerile utakmicu u pravu reviju pogodaka. Dobro su funkcionirali i naši vratari Radovanović i Kuzmanović koji su podijelili posao, a trener Tamše ponovno je izrotirao čitavu momčad i utakmicu bez većih problema uvjerljivo i mirno priveo kraju.

Vrijedna pobjeda za samopouzdanje i miran nastavak priprema za iduće kolo te prvi nastup na europskoj sceni. Lijepo je danas bilo vidjeti dojučerašnjeg Groma Matea Rodina ponovno na terenu, a zanimljiv je bio i sraz braće Sršen – našeg Ivana i gostujućeg Domagoja. Metkovcima želimo sretan povratak kući i puno uspjeha u nastavku sezone.