Gromovi uspješni na gostovanju u Dalmaciji – RK Ribola Kaštela – RK NEXE 25:34 (13:18)

Paket24 Premijer ligaPetak, 08. Prosinac 2023.

Paket24 Premijer liga – Liga B, 13. kolo

RK Ribola Kaštela – RK NEXE 25:34 (13:18)

SD Sokolana, Kaštel Sućurac

Suci: Dražen Anušić (Klis), Dubravko Vukovac ( Solin)

Delegat: Vojo Musulin (Kaštel Gomilica)

RK Ribola Kaštela: Čavka (1 obrana), Filipović, Josipović, Petrović 1, Čorić 1, Milković 2, Vukman 4, Vujičević 4, Galić, Baričević, Božić (14 obrana), Kozina 3, Grigić. Čajić 3, Bešker 6, Vukman 1

Trener: Davor Bujas

RK NEXE: Kuzmanović, Račić 3, Bakić 5, Vejin, Marguč 3, Sršen 3, Radovanović (13 obrana/1 sedmerac), M. Moslavac, Manci Mičević 1, Velkavrh 5, Bezjak, Štrlek 5, L. Moslavac 2, Javorček, Melić 3, Pribetić 4

Trener: Branko Tamše

Sedmerci: Ribola Kaštela: 2/3, NEXE: 0/0

Isključenja: Ribola Kaštela: 12 minuta (Filipović 2′, Kozina 2′, Bešker 2′,2′,2′, Vukman 2′); NEXE: 6 minuta (Manci Mičević 2′, Velkavrh 2′, Štrlek 2′)

Crveni kartoni: Bruno Bešker (tri isključenja)

Rutinski i ponovno uvjerljivo su Gromovi odradili prvenstvenu utakmicu pretposljednjeg 13. kola Premijerke na gostovanju u Kaštelima pobijedivši domaću Ribola Kaštelu s 35:24. Već od prvog sučevog zvižduka Gromovi su krenuli odlučno i za samo dvije i pol minute imali vodstvo 3:0. Iako su domaći rukometaši u 7. minuti uhvatili priključak i uspjeli smanjiti zaostatak na samo jedan pogodak, vrlo brzo slijedi mini serija Gromova 5:1 i odvajanje na ugodnih 5 pogodaka razlike. Tu su prednost naši rukometaši bez većih problema održavali do kraja prvog dijela. Uspjeli su se Kaštelani još jednom približiti na minimalan zaostatak (12:13), no na odmor se odlazi s prednošću od pet golova.

U nastavku su Gromovi rutinski dozirali tempo i održavali prednost sve do 44. minute kada je krenula nova mini serija i odvajanje na dvoznamenkastu prednost (20:30) čime je pitanje pobjednika bilo praktički riješeno desetak minuta prije kraja utakmice. Gromovi su na kraju slavili s devet pogodaka prednosti upisavši nova dva boda. Prigodu su večeras ponovno dobili naši mladi igrači Matko Moslavac i Stjepan Javorček, no na žalost nisu se večeras uspjeli upisati u listu strijelaca. Štefov je udarac zaustavila stativa, a pokušaj Matka obranio je večeras izuzetno raspoloženi domaći vratar Vladimir Božić, koji je do kraja utakmice nanizao 14 obrana. Jednu obranu manje upisao je naš vratar Mihailo Radovanović uz jedan obranjen sedmerac.

Ekipa je odmah po završetku utakmice krenula na put za Našice, dečkima slijedi nekoliko dana odmora, a za vikend posljednja utakmica prvog dijela sezone. U subotu u Našice stiže Bjelin Spačva.