EHF Euro liga
31.10 2022.

Sutra 2. kolo grupne faze EHF Europske lige – RK NEXE – Balatonfüredi KSE

Unatoč blagdanu Svih svetih, sutra će biti odigrane utakmice 2. kola grupne faze EHF Europske lige. Gromovi na svom terenu dočekuju mađarski Balatonfüredi, trenutno četvrtoplasiranu ekipu u mađarskom prvenstvu, koja je u prošlom kolu deklasirala Csurgoi na njihovom terenu s čak 11 pogodaka razlike. Riječ je dakle o vrlo ozbiljnoj i kvalitetnoj momčadi, ali nakon velike pobjede u prvom kolu na gostovanju u Danskoj, naši rukometaši s puno samopouzdanja iščekuju sutrašnji dvoboj koji će odigrati pred svojim navijačima.

NEXE i Balatonfüredi dva su puta snage odmjerili u sezoni 2014/2015 u grupnoj fazi tadašnjeg EHF Cupa. Obje su momčadi slavile na gostujućem terenu. Mađari su pobijedili s minimalnom razlikom u Našicama (26:27), dok su Gromovi u Veszprem Areni bili puno efikasniji pobijedivši s 31:19.

Sutrašnji dvoboj najavili su trener Branko Tamše i naš lijevi vanjski Luka Moslavac.

Branko Tamše: “Balatonfüredi je jedna vrlo interesantna ekipa u kojoj igraju tri mađarska reprezentativca, imaju i nekoliko vrlo kvalitetnih stranaca. Mogu igrati nekoliko varijanti obrane, dobro su popunjeni na svim pozicijama, sposobni su istrčati kontre i polukontre i vrlo brzo izvode loptu s centra. U svakom slučaju očekuje nas jedna vrlo interesantna utakmica u kojoj prije svega moramo gledati na sebe i na našu igru. Ukoliko igrači budu ispoštivali sve ono što smo dogovorili i za što smo se pripremali kroz video analize, vrlo brzo ćemo nametnuti svoj način igre i tada ne bi trebalo biti problema. Igramo na svom terenu i kao uvijek, imat ćemo glasnu podršku s tribina što će sigurno biti naša velika prednost, pa koristim ovu priliku da pozovem naše navijače da sutra dođu na tekmu i budu naš osmi igrač”.Luka Moslavac: “Nakon stvarno dobrog otvaranja grupne faze i pobjede u Skjernu, sutra dočekujemo Mađare. Pobjeda i mini break u Danskoj nam daju još veće samopuzdanje uoči drugog kola. Zanimljivo je da smo i u prošloj sezoni grupnu fazu započeli pobjedom u Francuskoj, istim rezultatom i na isti način, pogotkom Halila u zadnjim sekundama. Sutra nas očekuje prva domaća utakmica u grupnoj fazi, nakon uspješnog gostovanja u Kaštelima, intenzivno se pripremamo za ekipu Balatonfüredija. Kroz video analize smo mogli vidjeti da su vrlo čvrsta ekipa s puno kvalitetnih pojedinaca, imaju dobre vanjske igrače i pivote. Ali mi igramo doma, dvorana će sigurno biti puna i naravno da očekujemo pobjedu”.

Utakmica počinje u 20,45 sati, tako da će svi navijači i ljubitelji rukometa imati dovoljno vremena za obilazak posljednjih počivališta svojih najmilijih, a navečer mogu doći na tekmu. Za sve one koji neće moći doći na utakmicu, bit će osiguran izravan prijenos na sportskom kanalu Arena Sport2.

 

Galerija slika

Ključne riječi:

Balatonfüredi KSE
Branko Tamše
EHF European League
Luka Moslavac
RK Nexe
Podijeli s prijateljima

Naši sponzori

Sponsor logo
Sponsor logo
Sponsor logo
Sponsor logo
Sponsor logo
Sponsor logo
Sponsor logo
Sponsor logo
Sponsor logo
Sponsor logo
Sponsor logo
Sponsor logo
Sponsor logo
Sponsor logo
Sponsor logo
Sponsor logo
Sponsor logo
Sponsor logo
Sponsor logo
Sponsor logo
Sponsor logo
Sponsor logo
Sponsor logo
Sponsor logo
Sponsor logo
Sponsor logo